Pagal konsignacijos sutartį į ES išvežtų prekių registravimo žurnalas

ES PVM reglamentas nustatė, kas turi būti įrašoma į specialų žurnalą, registruojant pagal konsignacijos sutartį į ES išvežtas prekes. Šis žurnalas bus reikalingas nuo 2020-01-01, kai bus pakeistas LT PVM įstatymas ir bus galima taikyti naujas visoje ES veikiančias konsignacinės prekybos taisykles. Tokių prekių gavėjai taip pat turės pildyti specialų registrą.

Nuo 2020-01-01 išvežant prekes į ES valstybę narę pagal konsignacijos sutartį, kuri atitiks PVMĮ nustatytus reikalavimus (kol kas PVMĮ pakeitimas dar nėra priimtas, bet turėtų įsigalioti nuo 2020-01-01), LT PVM mokėtojas turės pildyti specialų žurnalą (registrą) ir jame registruoti išvežtas prekes, nurodyti ES PVM mokėtoją, kuriam šios prekės skirtos, sandėlį, kuriame prekės laikomos, ir jo adresą, parduotas prekes, naują pirkėją, jeigu pirkėjas keisis, prekių grąžinimą į LT ir kitus rekvizitus.

Konsignacinių prekių gavėjai taip pat turės pildyti panašų žurnalą ir jame fiksuoti informaciją apie gautas, įsigytas ar sunaikintas prekes.

Šaltinis: https://www.mokesciu-sufleris.lt