Pakeistas Darbo kodeksas dėl prastovos karantino metu

Jeigu darbdavys negali suteikti darbo ekstremalios situacijos ar karantino metu, skelbiama prastova, už kurią mokama ne mažiau kaip MMA, o valstybė pagal Užimtumo įstatymą teikia subsidijas ir kompensuoja 60 arba 90 proc. išmokos, bet ne daugiau kaip MMA. Kai paskelbta dalinė prastova, mokama ir kompensuojama proporcingai mažiau.

Įmonėms, kurių darbuotojai nuo 2020-03-16 negali dirbti, nes Vyriausybė karantino metu uždraudė vykdyti veiklą, bus mokama 90 proc. apskaičiuoto atlyginimo už prastovą subsidija, bet ne daugiau nei MMA (607 €).

Kitos įmonės, kurių veikla neuždrausta, bet kurios taip pat darbuotojams paskelbė prastovas, nes dėl karantino negali suteikti darbo, gaus 60 proc. apskaičiuoto darbo užmokesčio subsidijas, bet ne daugiau nei MMA.

Paskelbusieji savo darbuotojams dalines prastovas, t. y. sutrumpinę darbo dieną ne mažiau kaip trimis valandomis arba darbo savaitę bent dviem dienomis, už prastovą mokės proporcingai mažesnį MMA ir gaus proporcingai mažesnes kompensacijas.

Subsidijos bus mokamas Užimtumo įstatymo nustatyta tvarka ir dėl jų reikėtų kreiptis į Užimtumo tarnybą (buvusią darbo diržą).

Tiesa, gavę subsidijas darbdaviai, pasibaigus laikotarpiui, už kurį bus mokamos subsidijos, dar tris mėnesius negalės atleisti darbuotojų iš darbo, kitu atveju neteks subsidijos.


Seimas priėmė Darbo kodekso 47 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo ir

Užimtumo įstatymo Nr. XII-2470 24, 25, 35, 37, 41, 42 ir 44 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 5(1) straipsniu įstatymo projektus.

Įstatymai įsigalios, kai tik Prezidentas juos pasirašys.

Įsigaliojimo data: 2020-03-18

Šaltinis:

https://www.mokesciu-sufleris.lt